Eski Mahalle

Eski Mahallesi, Çınar semti Çınar ilçesi Diyarbakır ilinde yer almaktadır. Aşağıdaki haritada Eski Mahallesi yerinin konumunu Diyarbakır ili Çınar ilçesinde nerede bulunduğunu görebilirsiniz.

Responsive image
YAZAR
M. Mahzun Doğan
DOSYA BOYUTU
2,28 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786056627163

Bir Eski Mahalle kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Eski Mahalle kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap M. Mahzun Doğan tarafından yazılmıştır.


Yaşam ve sözcükler karşısında heyecan duyan bir yüreğin çarpışı Mahzun Doğan'ın dizeleri. Heyecan duyan, tepki gösteren, yaralanan, kanayan, özleyen bir yüreğin… Yaşamdaki şiddet karşısında karamsarlığa kapıldığı olsa da, bir serçeyle gözgöze gelmekte bile umudunu tazeleyen, ütopyasını yitirmeyen bir yüreğin…1993'te yazılıp Ece Ayhan'a adanmış olan "Masal ve Tramvay"dan, 2007'de yazılan, Ahmet Muhip Dıranas'ın "Fahriye Ablası"na göz kırpan "Muâllâ"ya; ölümün öğreticiliğiyle anneleşen babaların serüvenine bir tanıklık olan "Temmuz Ayında Annem"den, savaşın yıkıcı izlerini, dünyada yıldızların en güzel gözüktüğü yer olan Mostar'da doğrudan gözlemlerken yazılan "Gökyüzü Bunca Güzelken"e dek; 36 şiir…Kitap, yaklaşık yirmi beş yıl içinde yazılmış şiirlerden bir demet içeriyor… Bu anlamda şairin şiir serüvenini yansıtan bir antoloji de denebilir. Antoloji ama, yayımlanmış kitaplarından seçilmiş şiirler değil bunlar. Kitaptaki şiirlerin bazıları dergilerde çıkmış ve nice şiir okurunun belleğine kazınmış, antolojilere girmiş, Fransızca, İngilizce, Boşnakça ve başka dillere çevrilmiş ve yayımlanmış olsalar da, şairin kitapları arasında yer bulamamışlardı henüz. Şimdi bir kitap bütünlüğünde, farklı yıllarda yazılmış olsalar da yan yana durmayı sevdikleri şiirlerle, kol kola girip okurun karşısındalar."Eski Mahalle", M. Mahzun Doğan'ın altıncı şiir kitabı.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Meda Kitap 


Şimdi bir kitap bütünlüğünde, farklı yıllarda yazılmış olsalar da yan yana durmayı sevdikleri şiirlerle, kol kola girip okurun karşısındalar. "Eski Mahalle", M. Mahzun Doğan'ın altıncı şiir kitabı.