Petersburg Öyküleri

Akakiy Akakiyeviç'in dokunaklı hikayesi tarihe imzasını atmış en ünlü kalemleri dâhi derinden etkilemişti anlaşılan. Petersburg Öyküleri'ne dönecek olursak; keyifle okuduğumu söylemeliyim.

Responsive image
YAZAR
Nikolay Vasilyeviç Gogol
DOSYA BOYUTU
5,98 MB
YAYIN TARIHI
2011
DIL
Türkçe
ISBN
9789752898707

Bir Petersburg Öyküleri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Petersburg Öyküleri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından yazılmıştır.


Petersburg Öyküleri, okuru Rus edebiyatının öncülerinden Nikolay Vasilyeviç Gogol'ün Petersburg'unda zaman zaman komik, zaman zaman ürkütücü, zaman zaman da dokunaklı bir yolculuğa çıkarıyor.Bir Delinin Güncesi'nde sıradan bir devlet memurunun günbegün çıldırmasına, Burun'da bir "burnun" sahibiyle arasında geçen gerçeküstü olaylaratanık oluyoruz. Neva Caddesi'nde genç bir ressam aşkını rüyalarında bir kez daha görebilmek için ilaç bağımlısı olurken, Fayton'da bir adam yemek ve eğlence uğruna amirlerine rezil olmayı göze alıyor. Kaput ise fakir bir memurun güçbela yeni bir kaput aldıktan sonra başından geçen trajik olayları anlatıyor.Gogol ismiyle özdeşleşen bu öyküler, sadece Rus toplumunun değil, tüm insanlığın sancılarını ve bu sancılardaki ironiyi dile getiriyor.Sayfa Sayısı: 153Baskı Yılı: 2011Dili: TürkçeYayınevi: Everest Yayınları 


Kollektif'nin hazırlayıp Mercek Yayıncılık tarafından sunulan Petersburg Öyküleri - Gogol kitabını ucuz fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz.